Ten projekt ma na celu usprawnienie transferu, promocji i ekspansji rynkowej prawdziwie polskich źródeł energii odnawialnej – przystępnych i łatwych do dostosowania produktów. Zostanie to osiągnięte poprzez pilotażową implementację miejskich mebli marki SEEDiA w obrębie wiaty autobusowej w mieście Stefan Voda w Mołdawii. Dzięki temu, że ten pilotaż odbywa się na głównym placu miasta, z nowej wiaty skorzysta możliwie liczna grupa odbiorców. W ramach przebiegu projektu uwzględniono również warsztaty i webinar poświęcone tematyce planowania przestrzennego i zrównoważonego rozwoju, Ten projekt jest finansowany przez UNDP w ramach programu Polish Challenge Fund i przyczynia się do osiągania celów Krajowego Biura UNDP w Mołdawii.

SEEDia to polska marka, która specjalizuje się w projektowaniu Smart Cities (Inteligentnych Miast), szczególnie nowoczesnych i innowacyjnych obiektów użytkowych zaliczanych do małej architektury zasilanych energią słoneczną. Pilotażowa budowa wiaty autobusowej w mieście Stefan Voda jest w tej chwili w trakcie realizacji. Po zakończeniu prac pilotażowa technologia powinna mieć poniższe cechy:

  • być niezależna energatycznie – polegając w pełni na zielonych źródłach energii (panele woltaiczne), ograniczając koszty energii w gminie do 100% w porównaniu do tradycyjnego przystanku autobusowego.
  • uwzględniać wielofunkcyjne, inteligentne ławki aby odpowiedzieć na potrzeby osób z nich korzystających, zapewniając dostęp wo Wi-Fi i punkty do ładowania elektroniki; poprawa jakości przestrzeni publiznej na rzecz bodźca do kontaktów społecznych.
  • ulepszać dostęp do inofrmacji o transporcie publicznym poprzez użycie e-tablic i komunikatów głosowych – co szczególnie ważne dla uchodźców z Ukrany (kobiet i dzieci) mieszkających w Stefran Voda.
  • zbierać statystyki odnośnie klimatu i jakości powietrza (kurz, Co2, temperatura) poprzez zintegrowane sensory które  łączę się bezpośrednio z platformą zdalnego zarządania Inteligentnymi Miastami (InCity), pomagając w ten sposób lokalnym władzom w gromadzeniu odpowiednich danych, a dzięki temu również na szybkie odpowiadanie na lokalne wyzwania klimatyczme.
  • obejmować rurę zbierającą wodę deszczową z pojemnością do 1000 L. Ta woda będzie następnie używana do nawadniania Stromgarden znajdującego się w pobliżu przystanku.